- Hoşgeldiniz

“Tekstil üretiminde dünyanın en büyük grubu olacağız”

“Tekstil üretiminde dünyanın en büyük grubu olacağız” sitemize 19 Mayıs 2021 tarihinde eklenmiş ve 17.434 views kişi tarafından ziyaret edilmiş.

“Tekstil üretiminde dünyanın en büyük grubu olacağız”
Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Toprak, yıllık 60 milyon adet ile dünyanın en büyük üretim gücüne sahip olan tekstil grubu olmayı hedeflediklerini bildirdi.
Tekstil üretiminde dünyanın en büyük grubu olacağız

Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde tekstil sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin genetiklerinde tekstil olduğunu söyleyen Toprak, “Geriye gittiğinizde herkesin evinde bir el tezgahı vardı. Şu an dünyadaki en önemli etiketlerden biri olduk. Tekstil Türkiye’nin vazgeçemeyeceği bir sektör” dedi.

Mesut Toprak, “Türkiye’nin ihracatta 3’üncü en büyük sektörü tekstil. Şu anda tekstil ihracatçılarının büyük kısmı tasarımını, lojistiğini kendisi yapıyor. Yabancıların bizden almalarının sebebi, onlara zaman ve trend satmamız” değerlendirmesinde bulundu.

Toprak, şirket hedefi olarak ise “Yıllık 60 milyon adet ile dünyanın en büyük üretim gücüne sahip olan tekstil grubu olacağız” bilgilendirmesini yaptı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :